EUOvaj projekat finansira Evropska unija
A onda, u jednom trenutku shvatimo da sa tog praga naglavačke visimo pred ponorom života, pritisnuti težinom društva i okoline. Tu, na tom pragu, upoznajemo slobodu i posljedice koje ona donosi. U ''igru odrastanja'' dolaze nova sredstva. Droga. Da li smo mi ljudi dozvolili sebi da pomislimo kako smo dostigli vrhunac, te nam droga postaje izvor zabave, zbunjeni smo i izgubljeni te nam droga predstavlja izlaz, ili smo samo pod pritiskom društva? Bez obzira na to kakav nam je povod, ishod je uvijek isti. Oštećeno tijelo. Oštećena duša.
 
Smrt. Čemu onda to? Uzrok je, definitivno, sve brže okretanje ove naše planete. 
 
Moderno doba, moderan život. Gdje da svrstamo drogu? U moderne bolesti? Možda naše društvo zapravo čini jedno veliko tijelo, zaraženo nekom autoimunom bolešću. Osuđeno da uništi samo sebe. Hoćemo li dopustiti to? Hoćeš li ti, čovječe, dopustiti to? Da naše društvo, jedna cjelina i temelj ovog svijeta sve više tone u tamu? Droga je put koji vodi u mrak! Ubija, slama, uništava tijelo, nagriza psihu i na kraju od nas napravi olupinu.
 
Nemoj odabrati drogu. 
 
Odaberi sport, knjige, umjetnost. Odaberi obrazovanje. Nemoj odabrati mrak. Odaberi sunce. Odaberi biti jedan od onih koji će pokušati drogi stati u kraj. Jedan od onih koji će pokušati izliječiti naše izmučeno tijelo prije nego bude uništeno. 
 
Spasi sebe. Spasi društvo!
 
Rusmira Kadrić